Penis Uzunluğunun Orgazm Üzerine Etkisi Var Mıdır?

Penis Uzunluğu ve Orgazm
Penis Uzunluğunun Orgazm Üzerine Olan Etkisi Nasıldır?

Penis Uzunluğunun Orgazm Üzerine Etkisi Var Mıdır?

Penis uzunluğunun orgazm üzerine olan etkisi sık merak edilen konulardan birisidir. Toplumda uzun ve kalın bir penisin, cinsel ilişki sırasında daha iyi bir orgazm ve haz sağlayacağı konusunda yaygın bir görüş vardır. Ancak bu görüş yanlıştır.  Toplumdaki bu görüşün altında, pornografik yayınlar, medyada yapılan yorumlarda, uzun ve kalın penisin daha ön plana çıkarılması yatmaktadır.

Olayın bilimsel yönüne bakılacak olursa, aslında gevşek halde iken 6 cm, sertleşmiş halde iken 10 cm ve  üzerindeki bir penis uzunluğu, sağlıklı bir cinsel ilişki için yeterlidir. Aslında hem kadın hem de erkekteki orgazm,  penis boyutundan ziyade ruh, beden ve duygulardan oluşan kompleks bir mekanizmanın etkisiyle oluşur.

Penis uzunluğu ile cinsel tatmin arsındaki ilişki konusuna henüz net bir görüş birliğine varılmamıştır. Yapılan bazı araştırmalar, daha uzun ve kalın penisin, karşı tarafı daha iyi bir orgazma ulaştırdığını gösterse de, bu durumun orgazm üzerine hiç bir etkisinin olmadığını gösteren çalışmalar da bulunmaktadır.

Ancak uzun penisli erkeklerle ilişki sırasında daha uzun ve güçlü bir orgazm yaşayan bazı kadınların olması, uzun penisin daha kısa penise göre bütün vajinal duvarı uyarabilmesi açısından sanki daha avantajlı olabileceğini düşündürmektedir.

Kaç Türlü Orgazm Vardır?

Penis uzunluğunun orgazm üzerine olan etkisi konusunda kesin bir yargıya varmanın güç olmasının nedeni de, kadınlarda birden fazla orgazm türünün olmasıdır. Yapılan araştırmalarda, vajinal ve klitoral orgazm olmak üzere farklı orgazm türlerinin olduğu tespit edilmiştir.  Bu iki orgazm türü,  tamamen farklı sinirlerin uyarılması sonucu oluşmakta ve beyinde tamamen farklı bölgeler uyarılmaktadır.

Penis Uzunluğunun G-Noktasına Olan Etkisi Nedir?

G-noktası olarak bilinen ve çok sayıda sinir uçlarının bulunduğu yer, vajinanın 3’te 1’i kadar derinlikte bulunur. Dolayısıyla her türlü uzunluktaki penis bu mesafeye çok rahat ulaşabilir ve bu noktayı uyarabilir. Bu nedenledir ki uzun penis ile orgazm arasındaki ilişki net olarak bilinmemektedir.

Uzun Penis Daha Mı Çok Hamile Bırakır?

Daha uzun bir penis, belki vajina içerisinde daha ileri noktalara spermlerin bırakılabilmesi açısından daha avantajlıdır. Çünkü vajina içerisine bırakılan spermlerin yumurtaya ulaşabilmesi  için  alacağı yol oldukça uzundur. Bu nedenle spermler vajina içinde ne kadar derine bırakılırsa, spermin yumurtayı dölleyebilme şansı da o kadar fazladır. Bu yüzden uzun penisin partnerini hamile bırakma şansı biraz daha fazla olabilir.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarıda Beğenebilirsiniz
Gilaburu Nedir? Faydaları Nelerdir?
Devamını Oku

Gilaburu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu Yazıda Neler Var?1 Gilaburu Neye İyi Gelir?2 Gilaburu Nasıl Kullanılır?3 Gilaburunun Yan Etkileri Nelerdir?4 Gilaburuyu Kimler Kullanamaz?…
Greyfurt Nedir? Faydaları Nelerdir?
Devamını Oku

Greyfurt Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu Yazıda Neler Var?1 Greyfurt Nedir?2 Greyfurtun Faydaları  Nelerdir? Greyfurt bir narenciye çeşididir. İç kısmı portakala benzeyen greyfurtun…
Muzun Faydaları
Devamını Oku

Muzun Faydaları Nelerdir?

Bu Yazıda Neler Var?1 Muzun Faydaları Nelerdir?2 Muzun İçinde Hangi Vitaminler Bulunur? Muzun faydaları nelerdir? Muz, en sık…
Menopozda Kilo Alımı
Devamını Oku

Menopozda Kilo Alımı Olur Mu?

Menopozda kilo alımı, bir çok kadında görülür. Ancak menopozda mutlaka kilo alınacak diye bir şart da yoktur. Sağlıklı…