182 Nedir? Neden Beni Arıyor?

182 Randevu Hattı
182 Nedir?

182 nedir? Bu numara kime ait? Nerenin numarasıdır? 182 beni neden arıyor? gibi soruları merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ya da kısaca MHRS, vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastanelerinde ve ağız ve diş sağlığı merkezlerinde hekimlere muayene olmak için randevusu almaya yarayan bir hastane randevu sitemidir.  Randevu, internet üzerindeki web sitesinden alınabileceği gibi, resmi telefon numarası olan Alo182 hattı aranarak canlı operatörlerden de alınabilir.

182 Nedir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi MHRS bir hastane randevu sistemidir. Bu sistem sayesinde  istediğiniz hastane ve hekimden randevu alarak, size verilen saatte orada olarak sıra beklemekten kurtulmuş olursunuz. MHRS sisteminin web sitesi olduğu gibi, akıllı telefonlar için mobil uygulaması da mevcuttur. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek buradan da randevu alabilirsiniz. MHRS den randevu almanın bir başka yolu da, 182 telefon numarasını aramaktır.

182 Neden Beni Arıyor?

MHRS sisteminden randevu alan ya da 182 numarasından randevu alan vatandaşları 182 numaralı randevu hattı randevularını hatırlatmak için geri arıyor. Ayrıca bunun bir başka nedeni de kişilerin aldıkları randevuya gelip gelmeyeceklerini öğrenmektir. Çünkü bu aramalar sırasında vatandaşlar randevuya gelmeyeceğini söylerse, o kişilerin randevuları iptal ediliyor. Böylece hastaneye gelen diğer vatandaşların boşuna sıra beklemesi önlenmiş oluyor. Randevu sıraları dolduğu için sıra alamayan bir çok hastaya böylece yer açılmış oluyor.

MHRS Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

MHRS randevu sisteminden hastaneden hekim randevusu alabilmek için öncelikle sisteme üye olmak gerekir. MHRS de üye kaydı nasıl oluşturulur?  https://www.hastanerandevu.gov.tr/vatandas/ ya da https://www.mhrs.gov.tr/vatandas/ linkinde şehir ve hastane seçimi yapmadan önce ya da yaptıktan sonra sayfadaki randevu al butonuna tıklayın. Açılan sayfada “Üye Ol” butonunu tıklayarak, açılan sayfadaki bilgileri doldurarak ve şifrenizi belirleyerek üyelik oluşturabilirsiniz. Daha sonra sisteme giriş yapabilir ve randevunuzu alabilirsiniz. Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü’nde bulunan bilgileriniz ile uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde üyelik işleminiz gerçekleşmeyecektir. Aynı zamanda akıllı cihazınıza MHRS Mobil uygulamasını da indirebilir, aynı işlemleri uygulama üzerinden de yapabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarıda Beğenebilirsiniz
MHRS Randevu Sistemi
Devamını Oku

MHRS Nedir?

Bu Yazıda Neler Var?1 MHRS Nedir?2 MHRS Üzerinden Nasıl Randevu Alabilirim?3 MHRS Nedir? Nasıl Çalışır?4 MHRS Üyelik İptali…